Комплексна експертиза проектної документації

Видача експертних звітів на проекти будівництва

UA RU

Дозвіл на будівництво за європейськими стандартами

Наприкінці квітня в Держархбудінспекції відбулося засідання Колегії ДАБІ. В обговоренні актуальних питань взяли участь керівники структурних підрозділів центрального апарату, ряд керівників підприємств і установ та експерти і фахівці будівельної галузі.

Було розглянуто законодавчі зміни у сфері містобудування. Згідно з Законом України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» передбачено перехід на дозвільну систему за європейськими стандартами. Замість існуючої триступеневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) працюватиме двоступенева (повідомлення, дозвіл). Тож право на виконання будівельних робіт щодо об’єктів з середніми та значними наслідками наступатиме лише після отримання дозволу на виконання будівельних робіт. В той же час понад 80% будівництв будуватимуться після подачі повідомлення про початок будівельних робіт.

Завдяки новій дозвільній системі підвищиться відповідальність посадових осіб, які видаватимуть дозволи на будівництво.

Згідно з новим законом посадові особи органів держархбудконтролю надаватимуть дозвіл на будівництво лише за наявності повного пакету документів та будуть нести відповідальність за прийняте рішення. Це дозволить виявити можливі порушення чи зловживання ще на початковому етапі, та, відповідно, запобігти появі будівельних афер, підвищити якість і безпеку забудов.

Також було обговорено необхідність встановлення норми, яка створить умови для можливостей впливу на недобросовісних забудовників новоутвореними органами держархбудконтролю. Адже нерідко замовники разом з підрядниками брутально ігнорують законні вимоги органів ДАБК. Як крайній захід впливу на підрядника запропоновано встановити норму стосовно направлення до органу ліцензування у будівництві копії акту щодо невиконання приписів (виданих органом державного архітектурно-будівельного контролю генеральному підряднику (підряднику), стосовно порушень вимог нормативно-правових актів, будівельних норм та нормативних документів у сфері містобудівної діяльності, затверджених проектних рішень під час будівництва об’єктів, та/або зупинення підготовчих та будівельних робіт) для прийняття рішення про зупинення дії ліцензії з повідомленням відповідних фіскальних органів.

Крім того, присутніх поінформовано про зміни у ліцензуванні будівельної діяльності. Відтепер ліцензії стали безстроковими, через що виникає проблема оперативного підтвердження відповідності наявної ліцензії фактичній спроможності виконувати будівельні роботи після можливої тривалої перерви. Оскільки ця проблема може набрати системного характеру, учасники колегії обговорили можливі шляхи уникнення подібних негативних наслідків та внесли пропозиції щодо змін до ліцензійних умов впровадження господарської діяльності.

За матеріалами сайту: http://www.dabi.gov.ua

Важлива інформация

Законодавчі зміни у містобудуванні передбачають обов'язкову експертизу проектів

зміни передбачають обов'язкову експертизу проектів

Закон № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» набрав чинності 10 червня 2017 року. Він має багатовекторну дію та спрямований, перш за все, на зміну існуючої системи дозволів у будівництві та приведення її у відповідність до європейських стандартів. Відтепер будівельна галузь буде працювати за новими правилами та нормами. Запроваджено перехід до двоступеневої дозвільної системи(повідомлення та дозвіл на будівництво). Законом передбачається обов’язкова експертиза проектів будівництва

детальніше

Поради фахівців

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як обрати надійну експертну компанію

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва. Правильний вибір також передбачає врахування інших важливих моментів: час присутності компанії на ринку, чисельність фахівців в штаті, портфоліо виконаних робіт, цінова політика фірми, поточне завантаження, терміни виконання замовлення і професіоналізм керівника та експертів компанії

детальніше