Комплексна експертиза проектної документації

Видача експертних звітів на проекти будівництва

UA RU

 Нова редакція Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомило експертні організації щодо набрання чинності наказом Мінрегіону від 15.08.2017 № 204 «Деякі питання здійснення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів» (зареєстрований в Мін’юсті 18.09.2017 за №№ 1140/31008, 1141/31009), яким затверджено нову редакцію Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва (далі – Критерії), і Порядок формування та ведення переліку експертних організацій (далі – Порядок).

Експертиза проектів будівництва об’єктів здійснюється експертними організаціями відповідно до пункту 2 статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У зв’язку зі змінами у законодавстві вимог щодо необхідності проведення експертизи проектів будівництва об’єктів, виходячи із класів наслідків (відповідальності), Мінрегіоном формується перелік експертних організацій відповідно до затверджених Критеріїв і Порядку.

Відповідно до Порядку Міністерством підтримується  в актуальному стані Перелік експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва, на підставі щоквартальної інформації, що надається цими організаціями (пункт 9 Порядку). Рішення про виключення експертної організації з Переліку приймається Міністерством за умови встановлення невідповідності експертної організації Критеріям на підставі аналізу  зазначеної щоквартальної інформації.

Для можливості здійснення експертизи проектів будівництва відповідно до законодавства та формування Мінрегіоном нового Переліку експертних організацій, які відповідають Критеріям, встановленим наказом Мінрегіону  від 15.08.2017 № 204, експертним організаціям необхідно надати Мінрегіону документи для підтвердження відповідності їх Критеріям та Порядку до 10 січня 2018 року. За результатами розгляду відповідних документів до 25 січня 2018 року на сайті Мінрегіону буде розміщено інформацію про експертні організації, які  не підтвердили відповідність встановленим Критеріям.

Деякі питання здійснення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів:

Важлива інформация

Законодавчі зміни у містобудуванні передбачають обов'язкову експертизу проектів

зміни передбачають обов'язкову експертизу проектів

Закон № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» набрав чинності 10 червня 2017 року. Він має багатовекторну дію та спрямований, перш за все, на зміну існуючої системи дозволів у будівництві та приведення її у відповідність до європейських стандартів. Відтепер будівельна галузь буде працювати за новими правилами та нормами. Запроваджено перехід до двоступеневої дозвільної системи(повідомлення та дозвіл на будівництво). Законом передбачається обов’язкова експертиза проектів будівництва

детальніше

Поради фахівців

Експертиза проектів будівництва в Україні: як вибрати експертну компанію

Як обрати надійну експертну компанію

Вибір експертної організації - дуже непростий і важливий процес. Ознайомтеся з порадами, які можуть допомогти вам у виборі підрядника. Поперше, переконайтесь, що обрана вами організація знаходиться в викладеному на сайті Мінрегіонбуду списку експертних організацій, які мають право на здійснення комплексної експертизи проектів будівництва. Правильний вибір також передбачає врахування інших важливих моментів: час присутності компанії на ринку, чисельність фахівців в штаті, портфоліо виконаних робіт, цінова політика фірми, поточне завантаження, терміни виконання замовлення і професіоналізм керівника та експертів компанії

детальніше